Обекти за обществено хранене

Каква е процедурата за регистрация на обект за обществено хранене?

  1. Установяване на обект за развиване на дейността- помещение, МПС тип каравана или определено място. Може да регистрирате обект за обществено хранене с разнообразни дейности- ресторант, бързо хранене, бистро, пицария, закусвалня, кафе- сладкарница, протеинов бар, кетъринг, bar& dinner, бирария, смути бар.
  2. Сключване на договор за обекта или закупуване, ако не е собствен.

Ремонтни дейности или освежаване (при нужда) и оборудване. Когато обектът е отремонтиран, оборудван и готов за работа, се подават документите за регистрация към ОДБХ.

  1. Подаване на заявление за регистрация на обект в областната дирекция по безопасност на храните- ОДБХ (това е бившето ХЕИ, РИОКОЗ, ДВКС) и списък с групите храни, които ще се приготвят и предлагат.
  2. В срок до 30 дни от подаване на документите, инспектори ще дойдат на място в обекта да проверят условията за предлагане на храни и НАССР документацията по безопасност на храните. Оставят протокол, с който може да се започне работа.
  3. До 15 дни се издава и официалното Удостоверение за регистрация на обекта.
  4. Обектът декларира работно време в съответната община.
  5. Преминава през процедура за категоризация.
  6. Договор с Трудова медицина (при назначен персонал)
  7. Договор с ДДД фирма (фирма за борба с вредителите)
  8. Досие пожарна безопасност
  9. Счетоводство

Процедурата е еднократна и важи до преустановяване на дейността на обекта. Максималния срок за регистрация на обект за обществено хранене от подаване на документи в БАБХ до регистрация е 30 дни.

Mobile  +359 899 13 72 45

Услуги на Рубиком при регистрация на обект за обществено хранене:

  1. Регистрация на фирма, в случай, че няма регистрирана такава. Консултация за формата на юридическото лице (ООД, ЕООД, ЕТ…).
  2. Консултация във връзка с регистрацията- храни, които могат да се приготвят в обекта; изискване към оборудване, приготвяне и съхранение на храни.
  3. Запознаване с изискванията към обекта- разпределение на помещенията в обекта, санитарен филтър- тоалетна, съблекалня, стая за почивка на персонал, мивки, площ и височина на обекта, разположение на оборудването.
  4. Подготовка и подаване на Заявление за регистрация на обекта и Списък с групите храни в БАБХ.
  5. Разработване на HACCP/ ХАСЕП система, състояща се от програми с добри хигиенни и производствени практики (ДХП и ДПП) и HACCP/ ХАСЕП план с анализ на опасностите и оценка на риска при производство на храни.
  6. HACCP обучение със сертификат за завършен курс.
  7. Подготвяне и подаване на всички документи за деклариране на работно време в съответната община.
  8. Подготвяне и подаване на всички документи за категоризация на обекта.
  9. Неограничена консултация при водене на документацията и възникване на казуси.
  10. Счетоводни и юридически услуги.

Юниил ЕООД.